Film z zatrzymania sprawcy śmiertelnego postrzelenia policjanta w Raciborzu

Zatrzymanie sprawcy zabójstwa policjanta Racibórz film

Raciborscy mundurowi zatrzymali 40-letniego mieszkańca Raciborza, który śmiertelnie postrzelił Policjanta. Decyzją sądu bandyta spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pobytu w więzieniu.

We wtorek 4 maja br. w Raciborzu na ulicy Chełmońskiego około godziny 8.00 mundurowi z Wydziału Prewencji interweniowali wobec mężczyzny, który według zgłoszenia był przebrany w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających i mógł poruszać się samochodem. Podczas czynności 40-latek nagle wyciągnął broń i postrzelił policjanta. Niestety, mimo reanimacji, życia 43-letniego funkcjonariusza nie udało się uratować. Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala, gdzie przez całą dobą pilnują go policjanci.

Sprawca śmiertelnego postrzelenia policjanta

Dziś na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 40-letniego zabójcy policjanta na okres trzech miesięcy. Za popełnioną zbrodnię grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

Film z zatrzymania

7 Maja w Raciborzu odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. asp. Michała Kędzierskiego. W ostatniej drodze policjantowi towarzyszyli obok pogrążonej w bólu Rodziny m.in. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Minister Andrzej Dera, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek i przedstawiciele środowiska policyjnego na czele z Komendantem Głównym Policji gen. insp. dr. Jarosławem Szymczykiem.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli również:  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz jego Zastępcy, Sekretarz Województwa Śląskiego Dariusz Ptaś, komendanci wojewódzcy z innych garnizonów Policji, a także przełożeni oraz koleżanki i koledzy, z którymi pełnił służbę. Na ceremonii pojawili się także przedstawiciele władz miasta i powiatu, innych służb mundurowych oraz mediów, w których Michał Kędzierski pracował przed wstąpieniem w policyjne szeregi jako dziennikarz, a także inne osoby poruszone losem zamordowanego policjanta. Michał do końca wypełnił słowa roty ślubowania ginąc na służbie zastrzelony przez bandytę. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*