Connect with us

Z Kraju

7 młodych osób dotkliwie pobiło i okradło 3 osoby

pobicie Żyrardów

Żyrardowscy funkcjonariusze zatrzymali 7 osób podejrzanych o rozbój. Już po chwili od zawiadomienia, napastnicy wpadli w ręce policjantów i usłyszeli zarzut rozboju. Sąd, na wniosek Prokuratury, zastosował wobec 6 osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, a wobec najmłodszej uczestniczki przestępstwa dozór policyjny oraz poświadczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych.

W  ubiegły weekend, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, został powiadomiony, że grupa 7 młodych osób dotkliwie pobiła oraz okradła 3 osoby. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że dwie grupy osób przypadkowo spotkały się na drodze biegnącej wzdłuż torów kolejowych w Żyrardowie. Podczas mijania się doszło do sprzeczki pomiędzy kobietami, a następnie do szarpaniny. Po chwili do bijatyki dołączyły pozostałe osoby. Gdy liczniejsza grupa odstąpiła od bójki i oddaliła się z miejsca, poszkodowani powiadomili o zdarzeniu policję. Osoby poszkodowane zauważyły, że z ich kieszeni zniknęły papierosy, pieniądze oraz telefon komórkowy.

Już po chwili, funkcjonariusze zauważyli w rejonie torów kolejowych grupę młodzieży, którzy wyglądem odpowiadali rysopisowi poszukiwanych. Widząc policjantów osoby te próbowały uciekać, jednak po kilku minutach wszyscy zostali zatrzymani.

Cała grupa 7 osób usłyszała zarzut rozboju. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd, na wniosek Prokuratury, zastosował wobec 6 z nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, a wobec najmłodszej uczestniczki przestępstwa dozór policyjny oraz poświadczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych.

 

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Advertisement

Ze Świata

Filmiki