VIDEO. Wołów, 24-letni obywatel ukrainny zatrzymany


Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wołowie zatrzymali mężczyznę pochodzącego z Ukrainy, oskarżonego o narażenie 39-letniego mężczyzny na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia i życia, a także zaatakowanie 47-letniego mieszkańca tego samego regionu. Zatrzymany jest obecnie przetrzymywany w areszcie policyjnym, oczekując na postawienie mu oficjalnych zarzutów.

W ostatnią niedzielę, 31 marca, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o bójce na ulicy Piastów Śląskich w Wołowie. Podczas incydentu, 24-letni obywatel Ukrainy, atakując mężczyznę – bijąc go i kopiąc, w tym po głowie – spowodował, że 39-latek znalazł się w bezpośrednim zagrożeniu dla swojego życia i zdrowia. Dodatkowo, sprawca zaatakował innego, 47-letniego mieszkańca regionu.

Śledztwo przeprowadzone przez policję w Wołowie wykazało, że w incydencie brał udział 24-letni mężczyzna z Ukrainy. Został on zatrzymany, a test na zawartość alkoholu w organizmie wykazał poziom blisko 2,3 promila. Śledczy z Wołowa nadal pracują nad sprawą, przesłuchując świadków i ustalając dokładny przebieg zdarzeń.

24-latek został przetransportowany do aresztu policyjnego, gdzie czeka na oficjalne postawienie mu zarzutów. Prokuratura zadecyduje o jego dalszym losie, w tym o ewentualnym wniosku o tymczasowe aresztowanie. Za jego działania grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz nagranie:


PIT