Nagranie. Policjant skoczył do lodowatej wody, ratując tonącego!

Dzięki szybkiej reakcji i odwadze policjantów z Gdyni, udało się ocalić życie 34-letniego mężczyzny. Alarm o osobie unoszącej się twarzą do wody kilka metrów od brzegu spowodował, że funkcjonariusze błyskawicznie zareagowali, przystępując do akcji ratunkowe.

Gdynia. Wczoraj, około godziny 18:00, oficer dyżurny otrzymał telefoniczną informację o incydencie przy Skwerze Kościuszki, niedaleko oceanarium, gdzie ktoś wskoczył do wody portowej. Wysłani na miejsce funkcjonariusze natrafili na dryfującą w wodzie osobę, która twarzą była zwrócona do wody. Sierżant Kacper Malinowski, nie wahając się ani sekundy, pozbył się swojego wyposażenia i ubrany jedynie w bieliznę oraz bluzę, rzucił się na ratunek.

Towarzyszył mu st. post. Marcin Bryja, który zabezpieczał akcję z brzegu, używając do tego celu liny i rzutki ratunkowej. Po dotarciu do poszkodowanego, policjant odpowiednio ustawił jego ciało, aby umożliwić oddychanie, aż do przybycia strażaków, którzy wspomogli w dalszych działaniach ratunkowych.

Warunki pogodowe, takie jak niska temperatura powietrza i wody, w połączeniu z fizycznym wyczerpaniem związanym z ratowaniem życia mężczyzny, wymagały od policjanta i strażaków dodatkowego wysiłku. Po wydobyciu mężczyzny z wody, funkcjonariusz z pomocą kolegów wyczerpany dotarł na brzeg, gdzie otrzymał niezbędną pomoc medyczną, w tym wsparcie w utrzymaniu ciepła ciała.

Ratownicy medyczni przejęli opiekę nad 34-latkiem, przewożąc go do szpitala w celu dalszego leczenia.

Chronić i pomagać, nawet z narażeniem życia!


PIT