Chciała pomnożyć majątek, straciła oszczędności

Do zdarzenia doszło po tym, jak mieszkanka Targówka, poszukując sposobów na zwiększenie swoich oszczędności, natknęła się na ogłoszenie inwestycyjne w internecie. To, co miało być okazją do pomnożenia pieniędzy, szybko przerodziło się w kosztowną lekcję na temat bezpieczeństwa w sieci i ryzyka związanego z niezweryfikowanymi inwestycjami.

Historia zaczęła się od zainteresowania ofertą inwestycyjną, którą kobieta znalazła online. Prezentowana była w przekonujący sposób, z wykorzystaniem zdjęć znanych osób, co nadało jej pozory wiarygodności. Zachęcona, mieszkanka Targówka wypełniła formularz kontaktowy, podając swój numer telefonu.

Niedługo po tym zdarzeniu z kobietą skontaktowała się osoba przedstawiającą się jako doradca inwestycyjny. Mimo braku pełnego zrozumienia zaproponowanych mechanizmów inwestycyjnych, zdecydowała się na współpracę. Na prośbę swojego „doradcy” wykonała pierwszy przelew oraz zainstalowała na swoim laptopie aplikację, która miała umożliwić łatwiejsze zarządzanie finansami. Dodatkowo, podała dane swojej karty debetowej wraz z kodami dostępu.

Pod wpływem sugestii swojego analityka, kobieta zaczęła przekazywać coraz większe sumy pieniędzy, wierząc, że inwestuje w stabilne aktywa, takie jak złoto czy gaz. Ostatecznie, po serii nieautoryzowanych transakcji, konto mieszkanki zostało zablokowane przez bank. Kobieta zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa i zgłosiła sprawę na policję.

Źródło: policja.pl


PIT