Connect with us

Z Kraju

Obywatel Macedonii 21 lat temu zabił polkę, teraz groził jej matce

Obywatel Macedonii zatrzymany przez policję

Za groźby pozbawienia życia odpowie 41-letni obywatel Macedonii, który wcześniej już karany za zabójstwo. Mężczyzna 21 lat temu zabił swoją partnerkę (Polkę) na terenie Austrii. Pomimo upływu wielu lat, zaczął grozić zabójstwem matce zamordowanej kobiety. Gdy po wyjściu z więzienia i zmianie nazwiska pojawił się w Polsce został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do kraśnickiej prokuratury. Wczoraj został tymczasowo aresztowany.

Za 41-letnim Obywatelem Macedonii wystawiony był list gończy wydany przez kraśnicką prokuraturę. Mężczyzna w 2005 roku zabił swoją polską partnerkę na terenie Austrii. Wcześniej służył w wojsku na Bałkanach. Za zabójstwo został skazany na wyrok 20 lat więzienia. Po odbyciu 2/3 kary w austriackim więzieniu został deportowany do Macedonii.

Pomimo wielu lat od zabójstwa zaczął grozić matce swojej zamordowanej partnerki. Istniała obawa, że mężczyzna zrealizuje swoje groźby. Gdy zmienił nazwisko i ponownie pojawił się w Polsce ustaleniem jego miejsca pobytu i zatrzymaniem zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie oraz policjanci z Kraśnika. Został zatrzymany przez policjantów  na terenie śląska przy udziale konterrorystów z Katowic. Trafił do aresztu, a następnie został przekonwojowany do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku. 41-latek został tymczasowo aresztowany.

Źródło
KWP w Lublinie

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki