VIDEO. Gryzła, biła i drapała seniora. Policja prosi o pomoc w identyfikacji.

Śląska Policja opublikowała wizerunek kobiety podejrzewanej o oszustwo, które miało miejsce 24 stycznia 2024 roku w Częstochowie.

Zgłaszający, 77-letni mężczyzna, został wprowadzony w błąd przez dzwoniącą osobę podającą się za lekarza, która twierdziła, że syn zgłaszającego leży w szpitalu w ciężkim stanie i wymaga kosztownego leczenia na COVID-19.

Mężczyzna odpowiedział, że w domu ma tylko 70 tys. zł. Oszust powiedział mu, że tyle wystarczy i po pieniądze pojawi się notariusz ze szpitala. Po godzinie od telefonu do mieszkania mężczyzny przyszła kobieta, przedstawiając się jako notariusz, aby odebrać przygotowaną kwotę 70 tys. zł

Kobieta w pewnym momencie zaczęła zachowywać się nerwowo i zaczęła szybko kierować się do drzwi. Mężczyzna podejrzewając oszustwo zablokował jej drogę i doszło do szarpaniny. Kobieta drapała i uderzała mężczyznę rękoma po twarzy oraz w trakcie szarpaniny ugryzła go w rękę. Mężczyźnie udało się odebrać kobiecie reklamówkę z pieniędzmi.

Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety i zapewnia anonimowość osobom zgłaszającym. Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać kobietę lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jej tożsamości, proszone są o kontakt z częstochowskimi policjantami pod nr telefonu 47 858 19 97, 47 858 12 55.