„Prędkość zabija! – zwolnij i żyj!”

„Prędkość zabija! – zwolnij i żyj!”

„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! – ZWOLNIJ I ŻYJ!” – pod takim hasłem policjanci z mazowieckiej drogówki uświadamiali kierujących o zagrożeniu jakie powodują ignorując ograniczenia prędkości.

To już kolejne takie przedsięwzięcie z wykorzystaniem tzw. mobilnego wskaźnika prędkości. Tym razem urządzenie ustawiono w bezpośredniej bliskości fotoradaru na drodze krajowej nr 12
w miejscowości Miodne (powiat zwoleński). We wspólnej służbie uczestniczyli policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego KWP w Radomiu i KPP w Zwoleniu. Funkcjonariusze za Zwolenia wyposażeni byli
w legalizowany laserowy miernik prędkości. Ich zadaniem było podejmowanie interwencji wobec tych kierujących, którzy mimo ostrzeżeń jechali ze zbyt dużą prędkością. Następnie cała „ekipa” przeniosła się w rejon Szkoły Podstawowej do miejscowości Policzna. Tam służbę pełnili na drodze krajowej nr 79 w rejonie przejścia dla pieszych. Akcje tego typu będą kontynuowane.

„Wypadki drogowe przydarzają się innym, mnie się to nie zdarzy” – czy na pewno tak jest? Zbyt często refleksja przychodzi, gdy dojdzie do tragedii. A to jest już zdecydowanie za późno. To nie policjant czy fotoradar powinien być wyznacznikiem tego z jaką prędkością poruszamy się na drodze lecz znaki i przepisy, do których mamy obowiązek się stosować.

 

„BEZPIECZEŃSTWO TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA”

Interesuje nas Twoje bezpieczeństwo, a nie Twoje pieniądze!

Ładowanie odtwarzacza…

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*