Było czołganie się, teraz jest wchodzenie do lodówek

Ostatnio na polskim TikToku narodził się niecodzienny trend, który polega na poruszaniu się na czworaka po sklepach i galeriach handlowych. Zjawisko to, znane jako “pełzacze”, szybko zyskało popularność wśród młodzieży i stało się tematem licznych dyskusji.

Na nagraniach publikowanych w mediach społecznościowych widać grupy nastolatków, które nagle, w trakcie spaceru po galerii handlowej, pada na czworaka i zaczyna pełzać po podłodze. Takie zachowanie obserwowano w różnych częściach kraju, w tym w Warszawie.

Początkowo trend wydawał się być jedynie dziwaczną zabawą, jednak szybko zwrócił uwagę opinii publicznej i mediów. Niektórzy komentatorzy wyrażają zaniepokojenie tym, jak może to wpływać na percepcję młodzieży w przestrzeni publicznej, a także jakie są potencjalne konsekwencje takiego zachowania dla bezpieczeństwa.

Eksperci z dziedziny psychologii młodzieży zwracają uwagę, że tego typu zachowania mogą być formą wyrazu, poszukiwania uwagi lub próbą wywołania reakcji. Jest to także przykład, jak silny wpływ mogą mieć media społecznościowe na młode pokolenie.

Młodzi wymyślają co chwile nowe pomysły, ważne aby szokowały bo tylko to w ich ocenie buduje oglądalność. Teraz zaczęli wchodzić do lodówek w sklepach, co na pewno nie jest higieniczne. Ochroniarze są bezsilni bo grupa składa się z kilkunastu osób, czasem więcej.

Nagrywając swoje filmiki wchodzą do miejsc przeznaczonych tylko dla personelu. Przeszkadzają normalnym klientom, a nie rzadko utrudniają prowadzenie biznesu ludziom. Jak długo TikTok ma zamiar promować takie zachowania?

Zobacz filmy poniżej (czasem trzeba poczekać chwilę na ich załadowanie)

@crawly_possessed

MORE CONTENT IN TELEGRAM 😏 LINK IN BIO

♬ sonido original – 𝐂𝐡𝐫𝐢𝐬𝐭𝐢𝐚𝐧
@crawly_possessed

BE A PART OF CRAWLY FAMILY 😈 LINK IN BIO

♬ Funky Town Low Quality – Low Quality Music