Chłopak dostał liścia od policjanta, gdy ten nazwał go psem

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać interwencję policji najprawdopodobniej przed galerią Złote Tarasy w Warszawie. Na filmie widać młodego mężczyznę, który podchodzi do policjanta. Osoby towarzyszące mężczyźnie, identyfikowany na nagraniu jako Kuba, próbują go powstrzymać, informując, że jest pijany.

W trakcie nagrania słychać, jak chłopak zwraca się do jednego z policjantów mówiąc, ze dla niego jest zwykłym psem. Następnie dochodzi do fizycznego kontaktu ze strony funkcjonariusza, który uderza chłopaka otwartą dłonią w twarz.

Po chwili jeden z policjant mówi, że konieczne jest zatrzymanie mężczyzny. W dalszej części nagrania widać, jak drugi policjant wbiega w mężczyznę i powala go na ziemię.

Do tej pory nie są znane przyczyny i okoliczności interwencji. Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Komendy Stołecznej Policji w celu uzyskania oficjalnego komentarza i wyjaśnień dotyczących zdarzenia. Na chwilę obecną nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Można przeczytać komentarze, które bronią zachowanie policjanta, ale są także te, które krytykują takie zachowanie.

W oczekiwaniu na dalsze informacje, przypominamy o znaczeniu zachowania spokoju i powstrzymania się od wyciągania pochopnych wniosków do czasu uzyskania pełnego obrazu zdarzenia.

Zobacz nagranie: