Video. Na rondzie na widok radiowozu jedź prosto

W stolicy doszło do niecodziennego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy, który w niebezpieczny sposób poruszał się po ulicach Warszawy. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, patrolując rejon ulicy Patriotów, zaobserwowali pojazd marki BMW, który podczas zjeżdżania z ronda uderzył w słupek i znak drogowy, a następnie kontynuował jazdę w sposób nieskoordynowany.

Po zatrzymaniu i kontrolowaniu kierowcy, funkcjonariusze szybko zauważyli oznaki nietrzeźwości. Mężczyzna miał trudności z utrzymaniem równowagi, a badanie alkomatem wykazało, że zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynosiła około 1,3 mg/l, co przekłada się na ponad 2,5 promila alkoholu we krwi.

W związku z tym, kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a jego dalsze losy zostaną rozstrzygnięte przez sąd.

Zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Incydent ten stanowi przestrogę dla wszystkich kierowców, podkreślając niebezpieczeństwa związane z prowadzeniem pojazdu po spożyciu alkoholu.

Alkohol znacząco obniża zdolność kierowcy do prawidłowej oceny sytuacji na drodze, wydłuża czas reakcji i pogarsza zdolność widzenia.