15-latkowi skończyły się pieniądze, diler kazał przynieść mu.. buty

Policja ze Śródmiejskiego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego w Warszawie zatrzymała 26-letniego mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami z osobami niepełnoletnimi. Sprawa zyskała szczególne znaczenie, ponieważ w jednym z incydentów oskarżony wymienił narkotyki na cenne przedmioty, które gangsterzy zabrali z domu 15-letniego chłopca.

Zgromadzone dowody wskazują, że od co najmniej 7 miesięcy mężczyzna ten zajmował się sprzedażą narkotyków, w tym mefedronu, nieletnim.

Sytuacja zaostrzyła się, gdy 15-latek, nie mając gotówki, zgodził się na wymianę cennych przedmiotów, w tym nowych butów sportowych i sprzętu elektronicznego, na narkotyki.

Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego policjanci odnaleźli nie tylko skradzione przedmioty, ale również znaczną ilość środków odurzających, w tym około 40 gramów mefedronu i amfetaminy, a także sprzęt do ważenia i porcjowania narkotyków.

Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów i obecnie przebywa w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy, z możliwością wydłużenia kary do 10 lat pozbawienia wolności.