Lubań: Chciał zabić własną matkę! dusił ją i bił po głowie

Lubań usiłowanie zabójstwa matki

Funkcjonariusze policji z lubańskiej komendy powiatowej zatrzymali 34-latka, którego podejrzewa się o usiłowanie zabójstwa. Do zatrzymania doszło w mieszkaniu na jednym z osiedli w Lubaniu. Zatrzymany 34-latek próbował pozbawić życia swoją matkę, którą dusił i przy użyciu drewnianego przedmiotu kilkukrotnie ranił w okolice głowy. Jego matka trafiła do szpitala. Wobec podejrzanego sąd orzekł tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

We wtorek, 4 maja br. funkcjonariusze z Lubania otrzymali zgłoszenie, w którym zaniepokojona rodzina informowała, że nie może nawiązać kontaktu z jedną z krewnych. Policjanci  udali się pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że agresywny młody mężczyzna zmierzał do pozbawienia życia swojej matki. Kilkukrotne ciosy zadane w głowę oraz duszenie spowodowały bardzo ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonej. Sprawca został natychmiast zatrzymany, a kobieta trafiła do szpitala.

Na miejscu zdarzenia natychmiast rozpoczęła specjalistyczna  grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Czynności procesowe prowadzone przez mundurowych potwierdziły, że 34-latek od dłuższego już czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad własną matką. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się oraz usiłowania zabójstwa. Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubaniu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*