Nagranie. Zaatakował personel szpitala i pacjentów!

Warszawa, 24 stycznia 2024 r. – Śródmiejski Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu prowadzi intensywne śledztwo w sprawie kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z warszawskich szpitali 19 grudnia zeszłego roku.

Około godziny 10:35, kulejący mężczyzna wkroczył do budynku szpitala i udał się do jednego z pokoi służbowych, skąd ukradł portfel należący do personelu. Po kradzieży został zauważony przez pracowników szpitala oraz przypadkowych świadków, którzy próbowali go zatrzymać. W odpowiedzi, sprawca zaatakował ich gazem łzawiącym i uciekł, używając siły fizycznej przeciwko osobom próbującym go powstrzymać.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez system monitoringu szpitalnego, co stanowi kluczowy dowód w śledztwie. Policja opublikowała zdjęcia i nagranie z kamer, na których widać poszukiwanego mężczyznę.

Każdy kto na upublicznionym nagraniu oraz zdjęciach rozpoznaje poszukiwanego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21, bądź kontakt telefoniczny pod numerem 4772 375 82. Informację można przekazać także pisząc na adres: rafal.kocyk@ksp.policja.gov.pl