Szamotuły – Amatorzy kosmetyków usłyszeli zarzuty

Szamotuły – Amatorzy kosmetyków usłyszeli zarzuty

Data publikacji 29.05.2020

Policjanci szamotulskiej patrolówki zatrzymali małżeństwo, które jest podejrzane o kradzieże kosmetyków w jednej z miejscowych drogerii. Do kradzieży dochodziło od kwietnia br. Małżonkowie usłyszeli zarzuty. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

23 maja br. policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży kosmetyków w jednej z szamotulskich drogerii. Gdy funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego przyjechali na miejsce, pracownica sklepu poinformowała ich, iż podejrzewani o kradzieże znajdują się właśnie w sklepie. Gdy tylko wyszli, spotkali się z funkcjonariuszami.

Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę oraz 35-letnią kobietę. Oboje są mieszkańcami Szamotuł. Jak się okazało, para była małżeństwem. Po przeszukaniu mężczyzny, policjanci odzyskali skradzione kosmetyki, z którymi mężczyzna próbował wyjść ze sklepu – podkłady, puder, antyperspirant, krem oraz perfumy warte w sumie ponad 400 złotych. Policjanci ustalili, iż nie było to pierwsze przewinienie w wykonaniu małżeństwa. Od kwietnia para kilkukrotnie przychodziła do drogerii, w wyniku czego ukradła kosmetyki na kwotę ponad tysiąca złotych.

Zatrzymani tłumaczyli, że zabierali produkty tylko na własny użytek i nie sprzedawali ich nikomu. Oboje usłyszeli zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

Sandra Chuda/IL

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*