Ciało mężczyzny przed komisariatem w Częstochowie

20 stycznia około godziny 2:40. Policjanci z Komisariatu Policji II w Częstochowie, wychodząc z budynku komisariatu, zauważyli leżące przed nim ciało mężczyzny.

Natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a na miejsce wezwano służby medyczne, które przejęły akcję ratowniczą. Niestety, stwierdzono zgon 53-latka.

Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności śmierci. Z ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło między 1:00 a 2:40, w tym czasie nikt nie wchodził ani nie wychodził z komisariatu. Nie stwierdzono żadnych widocznych obrażeń na ciele mężczyzny. Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok, by wyjaśnić przyczynę zgonu.

Nie odnotowano, aby mężczyzna tej nocy lub wcześniej zgłaszał się na komisariat. Nie był on również znany policji, nie figurował w policyjnych bazach danych i nie był wcześniej legitymowany.

Komisariat policji w Częstochowie pod którym znaleziono martwego mężczyznę

W jego mieszkaniu przy ulicy Bór 11 nie zgłaszano żadnych interwencji. Komisariat nie posiada monitoringu zewnętrznego, a w najbliższym otoczeniu również nie ujawniono żadnych kamer. Policja ustala, czy najbliższy monitoring miejski lub inne kamery zarejestrowały mężczyznę oraz czy ostatnio korzystał z pomocy medycznej.

Policja apeluje do osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat okoliczności śmierci mężczyzny lub widziały go przed ujawnieniem zwłok, o kontakt pod numerami telefonów: 47 858 12 11 lub 47 85 812 55.