Connect with us

Z Kraju

Potrącenie 11-letniego rowerzysty w powiecie Lubińskim

Do potrącenia 11–latka doszło w minionym tygodniu w gminie Lubin. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego, chłopiec jadąc na rowerze prawą stroną drogi, podczas wykonywania manewru zawracania wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód. Małoletniemu na szczęście nic się nie stało, jednak zdarzenie z jego udziałem pokazuje, jak niewiele potrzeba, aby doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Teraz, gdy dni stają się cieplejsze i dłuższe, rowerzystów oraz motocyklistów na ulicach będzie coraz więcej. Pamiętajmy! Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl, czy rower – w trosce o siebie i innych uczestników ruchu drogowego musimy stosować się do obowiązujących przepisów, zasad bezpieczeństwa oraz zachować zdrowy rozsądek na drodze.

Dolnośląscy policjanci apelują o zachowanie większej ostrożność na drogach. W minionym tygodniu w powiecie lubińskim doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem dzieci.
O jednym z nich pisaliśmy w komunikacie na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Do drugiego zdarzenia doszło kilka dni później, w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubin. Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili, że 11–letni chłopiec poruszając się na rowerze prawą stroną drogi, chcąc wykonać manewr zawracania, wjechał wprost pod jadący w tym samym kierunku samochód osobowy marki Jeep. Kierujący rowerem został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Na szczęście skończyło się na strachu i niegroźnych stłuczeniach. Chłopiec po badaniach wrócił do domu.

Źródło: Policja.pl

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki