17-latek zaatakował kontrolerów biletów, znieważył także policjantów

Policja

Agresywny 17-latek zaatakował kontrolerów w autobusie MPK, gdy poprosili go o okazanie biletu. Podczas interwencji policjantów, mężczyzna znieważył ich, a gdy został zatrzymany, skłamał, że ma koronawirusa.

Do zdarzenia doszło 1 maja br. w godzinach porannych w autobusie MPK. Gdy pojazd jechał przez gminę Zielonki, kontrolerzy rozpoczęli sprawdzanie biletów pasażerów. Kiedy zażądali okazania biletu od młodego mężczyzny, jak się okazało jadącego autobusem „na gapę”,  wywołali u niego furię. Mężczyzna obrażał ich używając przy tym wulgaryzmów, pluł na nich, popychał, a jednego z nich uderzył pięścią w twarz i zagroził pozbawieniem życia. Na miejsce natychmiast wezwano funkcjonariuszy policji, którzy zastali młodego mężczyznę szarpiącego się z kontrolerami. Na widok mundurowych agresywny nastolatek wcale się nie uspokoił, nie miał też założonej maseczki ochronnej. Kiedy policjanci zainterweniowali, młody człowiek zaczął ich wyzywać, nie chciał też podać swoich danych został więc zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do komisariatu gdzie ustalono  jego personalia. Okazał się nim 17-latek z gminy Zielonki.

Przez całą interwencję mężczyzna był agresywny i nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów, nie chciał wsiąść do radiowozu, a kiedy został już do niego doprowadzony to rzucał się wewnątrz przez całą drogę, kopiąc w szybę radiowozu. Po wykonaniu w jednostce czynności policjanci przewieźli go do pomieszczeń dla zatrzymanych, gdzie oznajmił, że jest chory na koronawirusa, co w rezultacie, po przebadaniu go testem w szpitalu, okazało się kłamstwem.

Jeszcze tego samego dnia 17-latni agresor  usłyszał sześć zarzutów dotyczących znieważenia funkcjonariuszy Policji, naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia kontrolerów biletów MPK, a także kierowania wobec jednego z nich gróźb pozbawienia życia. Za te przestępstwa grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Młody mężczyzna odpowie również z kodeksu wykroczeń za niestosowanie się do nakazu noszenia maseczki ochronnej oraz wprowadzenie w błąd policjantów co do stanu swojego zdrowia, wywołując tym dodatkową, niepotrzebną czynność z jego udziałem.

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*