Wspólne działania Policji i Straży Leśnej w powiecie nowotarskim

W miniony weekend funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju wspólnie ze Strażą Leśną prowadzili działania, których celem było zwiększenie bezpieczeństwa osób odpoczywających w górach, a także reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby nie stosujące się do zakazu poruszania się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych. Akcja prowadzona była w masywie leśnym w rejonie schroniska na Luboniu. Mundurowi ujawnili pięć osób poruszających się crossami. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi.
W Gorcach natomiast wspólne działania ze Strażą Leśną prowadzili nowotarscy policjanci. W tym przypadku również nie brakowało kierujących łamiących przepisy. Podczas weekendowej akcji mandatami ukarano łącznie czterech motocyklistów.

Zgodnie z art. 161.  kodeksu wykroczeń „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny”.

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*