VIDEO. Zastrzelił złodzieja strzelając w plecy. Jest wyrok

Nagranie z monitoringu w taquerii The Ranchito #4 w południowo-zachodnim Houston zarejestrowało moment, na którym widać jak jeden z klientów restauracji wyciągnął pistolet i strzelił kilkukrotnie w plecy zamaskowanemu mężczyźnie, który grożąc czymś co wydawało się bronią, żądał od nich ich portfeli.

Zamaskowany rabuś, który zginął, został zidentyfikowany przez policję jako 30-letni Eric Eugene Washington. Do strzelaniny doszło rok temu około godziny 23:30, gdy w restauracji taquerii znajdowało się dziesięciu klientów – informuje Departament Policji w Houston.

“Świadkowie powiedzieli policjantom, że podejrzany wszedł do restauracji i wymierzył pistolet w gości, domagając się ich pieniędzy. Gdy podejrzany zbierał pieniądze od klientów, jeden z nich, wyciągnął własną broń i kilkakrotnie postrzelił podejrzanego,” powiedziała policja w oświadczeniu.

Okazało się, że pistolet używany przez rabusia do zastraszenia gości był zabawką – poinformowała policja. Ostatecznie mężczyzna został uniewinniony przez ławę przysięgłych.