VIDEO. Brutalny napad w żabce, bo nie mogli kupić energetyka.

W Oleśnicy doszło do niepokojącego incydentu w jednym z miejscowych sklepów sieci “Żabka”. W piątkowy wieczór, 12 stycznia, tuż przed godziną 22:00, w sklepie przy ulicy Kochanowskiego miała miejsce agresja ze strony młodych ludzi.

Zdarzenie to rozpoczęło się od prośby sprzedawczyni o przedstawienie dokumentu tożsamości przez młodą klientkę, która pragnęła nabyć napój energetyczny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, napoje te mogą być sprzedawane wyłącznie osobom pełnoletnim.

Jak informuje portal MojaOlesnica.pl, zamiast spokojnej reakcji, ze strony kobiety padły wulgaryzmy oraz groźby karalne. Pracownicy sklepu zareagowali na agresję, zamykając lokal i wzywając policję. W tym czasie na zewnątrz sklepu zgromadziła się grupa znajomych agresywnej klientki. W rezultacie doszło do przemocy, gdy młody mężczyzna, będący znajomym klientki, wtargnął do środka i rozpoczął szarpaninę.

Pracownicy sklepu próbowali uspokoić sytuację, lecz bez skutku. Jedna z pracownic została zaatakowana, a jej kolega doznał poważnych obrażeń głowy w wyniku uderzeń zadanych przez napastnika. Mimo użycia gazu łzawiącego przez personel, agresja trwała. Napastnicy opuścili sklep, kradnąc piwo.

Na miejsce wezwano policję i pogotowie ratunkowe, jednak sprawcy zdążyli zbiec. Świadkowie zdarzenia wyrażali szok i niedowierzanie, podkreślając dotychczasową bezproblemową współpracę z pracownikami sklepu.

W sobotę, dzień po zdarzeniu, policja zatrzymała trzy osoby związane z incydentem. Jak poinformowała st. asp. Bernadeta

Pytel, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, dwa z zatrzymanych to osoby w wieku 17 lat, które uznaje się za głównych sprawców napadu. Trzecia osoba, której tożsamość nie została ujawniona, może być świadkiem lub pomocnikiem sprawców.

Wciąż trwają czynności policyjne mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia oraz ustalenie pełnego zakresu odpowiedzialności prawnej podejrzanych. Oczekuje się, że wkrótce zostaną przedstawione oficjalne zarzuty wobec osób zatrzymanych.

źródło: mojaolesnica.pl