Nagranie z kamerki, policjant obezwładnia nożownika, który chciał się podpalić

Interwencja policjantów z Komisariatu I Policji w Opolu przy dworcu PKP miała dramatyczny przebieg. Mężczyzna uzbrojony w kilkudziesięciocentymetrowy nóż stworzył zagrożenie, a sytuacja eskalowała, gdy podpalił swoje ubranie. Funkcjonariusze musieli szybko i stanowczo zareagować, aby zapobiec tragedii.

W nocy 11 stycznia, po godzinie 4:00, policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który oblał się łatwopalną substancją i groził samopodpaleniem przed dworcem PKP w Opolu. Gdy policjanci przybyli na miejsce, zastali płonącą odzież rozrzuconą wokół niego.

Podczas interwencji, agresywny mężczyzna trzymał nóż, co wymagało zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy. St. post. Łukasz Ciolek i st. post. Bartosz Biernacki, po kilkukrotnym wezwaniu mężczyzny do odrzucenia noża, zdołali go obezwładnić i ugasić płomienie. Ranny 56-latek został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego i pod eskortą policji przewieziony do szpitala.

Mimo przewiezienia do szpitala, mężczyzna nadal przejawiał agresję. Lekarze podjęli decyzję o pozostawieniu go na oddziale w celu dalszej obserwacji.

Ta dramatyczna sytuacja pokazuje niebezpieczeństwa, z jakimi codziennie mierzą się funkcjonariusze policji, oraz ich gotowość do podejmowania szybkich i skutecznych działań w obliczu realnego zagrożenia życia i zdrowia.