Uderzył policjanta pięścią w twarz!

Funkcjonariusze z Lęborka zatrzymali agresywnego 22-letniego mężczyznę, który, będąc pod wpływem alkoholu, prowadził samochód i zaatakował policjantów – jednego z nich uderzając drzwiami pojazdu, a drugiego uderzając pięścią w twarz.

Po wytrzeźwieniu sprawca stanie przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za swoje działania. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj po południu, kiedy to dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy audi, jadącym trasą Łeba – Nowęcin. Niezwłocznie na miejsce skierowano policjantów ruchu drogowego, którzy zatrzymali wspomniane auto do kontroli w Nowęcinie. Kiedy kierowca wysiadł z pojazdu i zignorował polecenie powrotu do samochodu, sytuacja szybko eskalowała.

Mężczyzna, stając się coraz bardziej agresywny, wielokrotnie wchodził i wychodził z auta. W pewnym momencie zaatakował zbliżającego się policjanta, uderzając go drzwiami i zadając cios innemu funkcjonariuszowi. Sprawca został natychmiast obezwładniony, a jego tożsamość ustalono jako 22-letniego mieszkańca Poznania.

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, a mężczyzna został przewieziony do komendy i umieszczony w celi.

Najprawdopodobniej dzisiaj, po wytrzeźwieniu, usłyszy on zarzuty związane z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych oraz prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu surowa kara pozbawienia wolności oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów, co podkreśla powagę jego czynów.