Usiłował zabić policjanta. Funkcjonariusz walczy o życie w szpitalu

Policja w Łodzi poinformowała o zatrzymaniu 40-letniego mężczyzny podejrzanego o próbę zabójstwa policjanta. Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 stycznia 2024 roku w Poddębicach.

Z raportu policyjnego wynika, że młodszy aspirant Krzysztof Sobieraj, funkcjonariusz ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, podczas próby zatrzymania do kontroli drogowej kierującego skodą fabią, został umyślnie potrącony przez pojazd.

Sprawca, zamiast zatrzymać się, przyspieszył i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjant, ciężko ranny, został przewieziony do łódzkiego szpitala, gdzie walczy o życie.

Działania funkcjonariuszy z Poddębic i Łasku, przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, doprowadziły do szybkiego zatrzymania podejrzanego.

Mężczyzna, zidentyfikowany jako właściciel spalonego pojazdu znalezionego w kompleksie leśnym w Kwiatkowicach, został zatrzymany po czynnej napaści na funkcjonariuszy i uszkodzeniu radiowozu.

10 stycznia 2024 roku Sąd Rejonowy w Łasku wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

Oprócz usiłowania zabójstwa, mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na dwóch innych funkcjonariuszy policji oraz zniszczenia radiowozu.

Przypominamy,  że cały czas trwa zbiórka krwi na rzecz młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja.