Zaatakował sędziego przed odczytaniem wyroku!

W Las Vegas doszło do szokującego incydentu w sądzie, gdy Deobra Delone Redden, 30-letni oskarżony, zaatakował sędzię, przeskakując przez ławę sędziowską.

Doszło do bójki z udziałem personelu sądowego. Redden, który początkowo pojawił się w sądzie w związku z wcześniejszą próbą napaści, prosił sędzię Clark County District, Mary Kay, o wyrozumiałość, twierdząc, że jest osobą buntowniczą i leczy się u psychologa. Jednak sędzia zasygnalizowała zamiar skazania go, gdyż patrząc na jego wcześniejszą kartotekę kryminalną nie może dostać wyroku w zawieszeniu

. Gdy funkcjonariusz sądowy próbował go zakuć w kajdanki, Redden krzyknął przekleństwa, ruszył do przodu i przeskoczył przez ławę sędziowską​​.

Podczas incydentu sędzia Holthus odniosła pewne obrażenia, jednak nie wymagała hospitalizacji. Jeden z funkcjonariuszy sądowych, który przyszedł na pomoc sędzi, również został ranny, odnosząc rozcięcie na czole i zwichnięcie ramienia, i został przewieziony do szpitala​​​​.

Zdarzenie miało miejsce w Regional Justice Center w Las Vegas. Redden został aresztowany i umieszczony w areszcie Clark County Detention Center. Został oskarżony o liczne nowe przestępstwa, w tym o napaść na chronioną osobę, odnoszącą się do sędzi i funkcjonariuszy sądowych.

Początkowo pojawił się w sądzie w związku z zarzutami dotyczącymi ataku na osobę za pomocą kija baseballowego w ubiegłym roku​​.

Artykuł przygotowany na podstawie informacji ze Sky News.