W Zgorzelcu pies rasy bulterier zagryzł niemowlę

Tragiczne Zdarzenie w Zgorzelcu: Pies Rasy Bulterier zagryzł niemowlę

W Zgorzelcu doszło do szokującego incydentu, w którym pies rasy bulterier zaatakował dwumiesięczną dziewczynkę. Mimo natychmiastowej interwencji medycznej i transportu do szpitala, lekarzom nie udało się uratować życia dziecka. Tragedia miała miejsce we wtorek po południu w jednym z domów na terenie miasta​.

Dramatyczne Walki o Życie Dziecka

Zgodnie z relacją Marcina Wolskiego, dyrektora do spraw lecznictwa szpitala w Zgorzelcu, stan dziewczynki był na tyle ciężki, że nawet natychmiastowo podjęta reanimacja nie przyniosła skutku. Dziewczynka zmarła o godz. 18.10. Miała obrażenia w okolicy głowy, a walka o jej życie trwała ponad półtorej godziny​.

Reakcje Społeczności i Śledztwo

Tragiczne wydarzenie wywołało poruszenie w lokalnej społeczności. Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu wszczęła śledztwo w kierunku narażenia dziecka na utratę życia. Śledczy przesłuchują świadków i planują przeprowadzić sekcję zwłok. Mieszkańcy wyrażają swoje emocje, a niektórzy obwiniają rodziców dziecka za pozostawienie go w obecności psa groźnej rasy.

Dr Wojciech Kujawski, weterynarz, tłumaczył możliwe przyczyny zachowania psa. Według niego, pies mógł odczuwać stres z powodu braku uwagi, co mogło doprowadzić do tragedii. Rodzice dziecka twierdzą, że pies do tej pory nie wykazywał agresywnych zachowań. Pies został przewieziony do schroniska, gdzie będzie poddany obserwacji przez specjalistów​.

Psy rasy american XL bully w Anglii i Walii

W Wielkiej Brytanii, dokładniej w regionach Anglii i Walii, wprowadzono nowe regulacje prawne zakazujące hodowli oraz handlu psami rasy american XL bully. Decyzja ta została podjęta w odpowiedzi na serię agresywnych zachowań tych zwierząt, w tym przypadków śmiertelnych, które choć stanowią rzadkość, wywołały niepokój.

Od lutego wprowadzony zostanie również zakaz posiadania psów tej rasy bez specjalnej licencji, której uzyskanie będzie skomplikowane. W przypadku braku takiej zgody, właściciele będą zobowiązani do uśpienia swojego psa. Osoby, które będą musiały podjąć tę trudną decyzję, mogą spodziewać się rekompensaty finansowej w wysokości 200 funtów.