Film. Dynamiczny pościg policji za złodziejami paliwa w Śląskiem

Policjanci z Pszczyny skutecznie zatrzymali sprawców kradzieży paliwa po intensywnym pościgu.

Policjanci z Pszczyny skutecznie zatrzymali sprawców kradzieży paliwa po intensywnym pościgu. Incydent rozpoczął się wczoraj przed południem, gdy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży na stacji benzynowej w Żorach. Sprawcy, poruszający się volkswagenem transporterem, uciekli w kierunku powiatu pszczyńskiego.

Szczegóły Pościgu

Podczas patrolowania miejscowości Suszec, policjanci zauważyli poszukiwany pojazd i natychmiast podjęli działania. Kierowca volkswagena, nie reagując na sygnały, rozpoczął ucieczkę, prowadząc pojazd w niebezpieczny sposób, przekraczając prędkość do 170 km/h i powodując kolizje. Sytuacja eskalowała, gdy kierowca, próbując uniknąć zderzenia, wykonał manewr wyprzedzania i wypadł z drogi, kończąc ucieczkę w rowie.

Zatrzymanie i Postępowanie

W pojeździe znajdowały się cztery osoby: dwie kobiety i dwóch mężczyzn, wszyscy trzeźwi. Jeden z mężczyzn posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a w samochodzie znaleziono marihuanę. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali zatrzymani i obecnie prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.