Podsumowanie starć z policją Niemcy, Francja, Belgia i Holandia

W Berlinie 54 rannych funkcjonariuszy policji i ponad 390 zatrzymań. Odnotowano ataki na policjantów i ratowników, za pomocą środków pirotechnicznych oraz koktajli Mołotowa. Mimo to, według oficjalnych informacji podawanych przez rząd, obchody sylwestrowe w stolicy Niemiec były stosunkowo spokojniejsze niż w latach ubiegłych. W Lipsku tłum około 3000 osób wywołał zamieszki, rzucając kamieniami i petardami w posterunek policji, efekt: kilka rannych, w tym troje dzieci

– Francja MSWiA poinformowała, że tegoroczna noc sylwestrowa przebiegała spokojnie a liczba spalonych samochodów i zatrzymań spadła o 10 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Łącznie w ręce funkcjonariuszy trafiło 380 osób, spalonych zostało TYLKO 745 aut.

– Belgia doszło do starć z funkcjonariuszami policji. W kilku miejscach miasta zbudowano barykady, spalony został radiowóz oraz przystanek autobusowy. Do policyjnych aresztów trafiło 60 osób.

– Holandia podpalono tam ponad 100 samochodów w Amsterdamie, Hadze i innych miastach potrzebne było zaangażowanie specjalnych oddziałów policyjnych do rozproszenia zachowującego się “brutalnie” tłumu. Holenderska policja napisała, że to była noc pełna poważnych incydentów i “niedopuszczalnej” przemocy.