Ukraińska straż graniczna nie wypuszcza mężczyzn w wieku poborowym

Niedawno Ukraińska Służba Graniczna potwierdziła zmiany w wymaganiach dotyczących dokumentów, które są wymagane od mężczyzn, przekraczających granicę kraju. Zmiany te są odpowiedzią na częste przypadki fałszowania dokumentów.

Według rzecznika Ukraińskiej Służby Granicznej, Andrija Demczenko, w związku z licznymi przypadkami fałszowania dokumentów inspektorzy graniczni mogą teraz wymagać dodatkowych dokumentów od mężczyzn, którzy są uprawnieni do przekraczania granicy, muszą przedstawić wydruk z protokołu TCK (Territorialnego Centrum Kompletowania) lub zapis o odroczeniu w dokumentach wojskowych.

Ta zmiana w polityce wynika z potrzeby zapewnienia większego bezpieczeństwa i dokładniejszej weryfikacji dokumentów w obliczu nasilających się przypadków ich fałszowania.

Przypomnijmy, że Prezydent Ukrainy powołał nową mobilizację na front. Ukraina chce także zaostrzyć zasady mobilizacji. Mężczyźni, którzy nie odpowiedzą na wezwanie do stawiennictwa w jednostce, mają prawnie zostać zrównani z dłużnikami. Zgodnie z prawem nie będą mogli wyjeżdżać za granicę, wyrobić prawa jazdy, kupować ani sprzedawać nieruchomości a także otrzymać kredytu.