Nagranie. Wandale pomalowali metro. Nikt im nie przeszkadzał

W Warszawie doszło do aktu wandalizmu, w którym graficiarze pomalowali wagon pociągu metra. Zdarzenie to miało miejsce na stacji Racławicka, prowadząc do utrudnień w kursowaniu pociągów linii metra M1. W rezultacie, kursowanie pociągów było ograniczone do odcinków Kabaty-Stokłosy, Centrum-Młociny oraz Młociny-Świętokrzyska, a uruchomiono również komunikację zastępczą. Po około dwóch godzinach od incydentu, ruch pociągów został przywrócony.

Akt wandalizmu został zgłoszony na policję, a uszkodzony skład został wycofany z ruchu i przetransportowany do elektrowozowni. Zdarzenie to zostało nagrane i udostępnione w mediach społecznościowych, co zwróciło uwagę na brak interwencji ze strony metra warszawskiego, pomimo że perony są monitorowane. To nie był pierwszy taki przypadek wandalizmu w warszawskim metrze w tym roku. Cała akcja trwała około 5 minut, podczas których cały pociąg metra został pomalowany różnego rodzaju graffiti.

Zgłoszone incydenty są przedmiotem dochodzenia policyjnego i stanowią poważny problem dla warszawskiego systemu metra, nie tylko ze względu na straty materialne i zakłócenia w ruchu, ale również przez wzgląd na bezpieczeństwo pasażerów i pracowników metra.

Zobacz nagranie: