Przeładował i wymierzył broń w stronę policjantów


35-letni mężczyzna został oskarżony o trzy przestępstwa, w tym czynną napaść na policjantów, znęcanie się nad rodziną oraz posiadanie narkotyków.

Incydent miał miejsce podczas interwencji domowej, gdzie mężczyzna wymierzył w policjantów z wiatrówki. Przestępstwa te mogą skutkować karą do 10 lat więzienia.

Policja regularnie spotyka się z sytuacjami niebezpiecznymi dla życia i zdrowia funkcjonariuszy. Nawet rutynowe interwencje mogą nieoczekiwanie przerodzić się w poważne zagrożenia.

Przykładem jest opisany przypadek, gdzie interwencja domowa zakończyła się konfrontacją z uzbrojonym i agresywnym mężczyzną.

W trakcie interwencji, która miała miejsce wieczorem, policjanci zostali wezwani do domu, gdzie doszło do awantury domowej. Na miejscu zastali zgłaszającego, a następnie agresywnego 35-latka, który wymierzył w nich z przedmiotu przypominającego broń palną. Mimo wezwań do odrzucenia broni, mężczyzna uciekł, co rozpoczęło policyjny pościg.

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Policja znalazła przy nim wiatrówkę i narkotyki. Dochodzenie wykazało, że od kilku miesięcy znęcał się on nad swoją rodziną.

Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny tymczasowy areszt. Oskarżonemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.