Connect with us

Filmiki

[Film] Zatrzymanie Gienka, co dokładnie tam się wydarzyło?

Syn Gienka, Andrzej opowiedział przed kamerą, że do interwencji doszło podczas spisywania danych z dowodu osobistego jego brata Jarka. Wówczas Gienek miał podejść do policjantów i położyć rękę na ramieniu jednego z funkcjonariuszy. – Tak o tylko dotknął ręką i zaraz buch. Położyli jego na ten i zrobili, że pobił policjanta – przedstawia swoją wersję wydarzeń Andrzej.

Komentarz do sprawy pojawił się także na oficjalnym fanpage’u Gienka i Andrzeja:

– Nie możemy nie napisać nic na temat tego co wydarzyło się w sobotę 1 maja. Dobrze wiecie, że w sieci aż huczy od doniesień na temat zatrzymania Gienka przez policję. Gienio spędził noc na komisariacie. To była ciężka noc. Do teraz odczuwa skutki tej interwencji. Może zachował się niepoprawnie, ale to co wydarzyło się potem nie powinno mieć miejsca

Na nagraniu widzimy, jak osoba zatrzymana próbuje kilka razy kopnąć funkcjonariusza, jak w większości podobnych nagrań najpewniej przez przypadek upubliczniono nagranie od momentu jak już był w kajdankach.

W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów i ich znieważeniem mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Podejmowana przez policjantów interwencja związana była ze zgłoszeniem dotyczącym gromadzenia się dużej liczby osób. Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego według wstępnych ocen wskazuje na prawidłowość ich użycia – poinformował podinsp. Tomasz Krupa, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.

Gienek i Andrzej prowadzą gospodarstwo w miejscowości Plutycz, są uczestnikami programu „Rolnicy. Podlasie”

Zobacz film z zajścia

Zobacz Film. Szarpanina z policjantami zakończyła się złamanymi palcami.

Odpowiedzialny z dział wiadomości

1 Komentarz

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki