Nagranie. Uśpienie i porwanie dziewczynek

Zdarzenie miało miejsce w Egipcie, dwie dziewczynki zostały uprowadzone z windy w budynku mieszkalnym, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Egiptu ujawniło kilka kluczowych szczegółów. Zostało potwierdzone, że ojciec dziewczynek był zaangażowany w ten incydent.

Według doniesień, ojciec zlecił uprowadzenie swoich córek dwóm osobom w zamian za dużą sumę pieniędzy. Dochodzenie wykazało, że ojciec opuścił kraj w dniu incydentu wraz z jedną z córek przez lotnisko w Kairze.

Materiał wideo, który stał się viralowy, pokazuje, jak dwóch mężczyzn porywa dziewczynki z windy. Dziewczynki próbowały się bronić, ale zostały poddane działaniu środka usypiającego i straciły przytomność. Sprawcy następnie wynieśli je z windy.

Ojciec dziewcząt, który jest księgowym w jednym z krajów, miał motywację wynikającą z rodzinnych sporów. Jedna z dziewczynek pozostała z matką, podczas gdy druga została zabrana przez ojca.

W wyniku prowadzonych dochodzeń aresztowano dwie osoby zaangażowane w uprowadzenie – jednego z mężczyzn widocznych na nagraniu oraz kierowcę samochodu, który był użyty do popełnienia przestępstwa. Sprawa jest obecnie przedmiotem dochodzenia przez Prokuraturę w Egipcie.

Zwróćcie uwagę na kobietę, która w pewnym momencie na jednym z pięter chciała wsiąść do windy, sprawcy skłamali ją, że dziewczynki zemdlały i muszą zabrać je do szpitala. Kobieta nieświadomie nawet użyła swojej karty dostępowej by winda zjechała do piwnicy na parking.