Connect with us

Z Kraju

Chełm: Ciągnął psa przywiązanego do haka holowniczego!

chełm ciągnął psa

63-latek  Chełmna, usłyszał zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Wczoraj przez kilka kilometrów ciągnął psa za samochodem. Dalszą jazdę uniemożliwiły mu mieszkańcy. Zwierzę niestety nie przeżyło zdarzenia. Mężczyzna zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury. Grozi mu 5 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj wieczorem na ulicy Wojsławickiej w Chemie.  Mieszkańcy zatrzymali jadący ulicą samochód marki Peugeot, który ciągnął za sobą psa przywiązanego do haka holowniczego. O fakcie poinformowali policję. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierowcą był 63-latek z gminy Chełm. Mężczyzna najprawdopodobniej ciągnął go przez kilka kilometrów. Zwierzę nie przeżyło tego zdarzenia, zostało zabezpieczone przez służby.

Dzisiaj 63-latek usłyszał zarzuty znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Odmówił składanie wyjaśnień. Zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki