Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 19.05.2020

Zdecydowana reakcja kwidzyńskich policjantów przyczyniła się do uratowania życia 21-letniemu mężczyźnie, który przewożąc ciekły azot, zasłabł za kierownicą. Dzielnicowy wspólnie z funkcjonariuszem WOT w trakcie obchodu zauważył dostawczego fiata, który blokował rondo i staczał się na inne pojazdy. Funkcjonariusz natychmiast zareagował, okazało się, że kierowca busa stracił przytomność. Policjanci natychmiast wybili szybę w samochodzie i udzielili pomocy mężczyźnie. 21-latek trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 18 maja, przed godziną 16:00 na Rondzie Solidarności w Kwidzynie. Dzielnicowy w trakcie patrolu pełnionego wspólnie z funkcjonariuszem WOT zauważył samochód dostawczy, który blokował przejazd na skrzyżowaniu ulic Toruńskiej i Grudziądzkiej. Po chwili auto zaczęło się staczać na auta stojące tuż za nim. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na interwencję, dzielnicowy podszedł do auta od strony kierowcy i próbował otworzyć drzwi, ale były zablokowane, kierowca nie reagował na pukanie w okno fiata i próbę otwarcia drzwi. Kierujący siedział za kierownicą, ale nie było z nim żadnego kontaktu. Wezwano wsparcie służb ratunkowych. W międzyczasie policjant wycofał wszystkie auta stojące za samochodem dostawczym. Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego, nagle stan mężczyzny pogorszył się, miał on problemy z oddychaniem i stracił przytomność.


Policjanci wybili szybę w aucie i dostali się do środka Funkcjonariusze wyłączyli silnik, wyjęli mężczyznę z samochodu, sprawdzili jego funkcje życiowe i udzieli mu pierwszej pomocy. Mężczyzna odzyskał przytomność. Karetka, która przyjechała na miejsce zabrała 21-latka do szpitala.


Szybka reakcja policjantów, uratowała życie nieprzytomnemu mężczyźnie.


 

  • Policjanci pracują na miejscu zdarzenia
Źródło: www.pomorska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*