Policjanci odzyskali 54 rowery utracone w wyniku kradzieży

Policjanci z jednego z powiatów na terenie województwa dolnośląskiego otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży dużej liczby rowerów. Sprawą zajęli się także mundurowi z Wrocławia. Policjanci pionu kryminalnego ustalili, że jednoślady prawdopodobnie znajdują się w garażu podziemnym na terenie wrocławskiego Nadodrza.

W toku dalszych czynności operacyjnych, kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin i kryminalni z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który dysponował tymi rowerami. Funkcjonariusze zabezpieczyli jednoślady i przewieźli je do policyjnego depozytu. Cały zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy trafi do jednostki prowadzącej sprawę kradzieży.

Przy okazji tej sprawy warto przypomnieć o prawidłowym zabezpieczeniu jednośladów przed kradzieżą. Przysłowie mówi, że okazja czyni złodzieja, dlatego nie pozostawiajmy rowerów bez nadzoru oraz bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Wejście nawet na chwilę do sklepu, może skończyć się przykrymi konsekwencjami w postaci utraty roweru. Korzystajmy zatem z atestowanych zapięć rowerowych, a także rozważmy możliwość oznakowania roweru w policyjnej bazie programu „Twój Rower – Twoja Własność”.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
tel. 693-403-817

 Źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*