Connect with us

Filmiki

Sprawna interwencja policji, tak kończy się nie słuchanie poleceń

Zbigniew Bogucki

Opublikowany

dnia

Nieznane są dokładne okoliczności, jakie skłoniły OPP Kraków do interwencji, gdyż nagranie, jak zwykle, nie obejmuje całego zdarzenia. Jednak istnieje kilka podstawowych zasad, które warto przypomnieć.

Po pierwsze, możliwe jest nagrywanie przebiegu interwencji, lecz nie wolno udostępniać wizerunku policjantów bez ich zgody. W trosce o bezpieczeństwo funkcjonariuszy istnieje obowiązek rejestrowania zdarzeń w sposób, który nie zakłóci ich przebiegu.

Wsparcie Autorów
Opis obrazka

Hej, mamy prośbę

Ten artykuł jak i inne posty na Fanpage tworzymy za darmo w czasie wolnym.

W dobie wszechobecnego hejtu, wasze wsparcie jest dla nas ogromnym zastrzykiem pozytywnej energii i wiary w to, co robimy

Będziemy bardzo wdzięczni🤗☕

Postaw nam kawę

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest obowiązek wykonywania  poleceń funkcjonariuszy Policji. W sytuacjach nagłych, takich jak interwencje, skrupulatne przestrzeganie poleceń może zapewnić bezpieczeństwo dla wszystkich zaangażowanych stron.

Podczas legitymowania istnieje również obowiązek współpracy ze strony obywateli. Udzielenie swoich danych lub przedstawienie dokumentu tożsamości to standardowe procedury, które ułatwiają pracę policji. Współpraca może znacząco przyspieszyć przebieg interwencji.

Kwestia okazywania legitymacji służbowej przez umundurowanych policjantów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjant nie ma ustawowego obowiązku okazywania legitymacji służbowej podczas interwencji.

Zobacz nagranie:

 

Wsparcie Autorów
Opis obrazka

Hej, mamy prośbę

Ten artykuł jak i inne posty na Fanpage tworzymy za darmo w czasie wolnym.

W dobie wszechobecnego hejtu, wasze wsparcie jest dla nas ogromnym zastrzykiem pozytywnej energii i wiary w to, co robimy

Będziemy bardzo wdzięczni🤗☕

Postaw nam kawę

Członek zespołu służb w akcji, odpowiedzialny za dział wiadomości i kontakt z czytelnikami.

6 komentarzy

6 Comments

 1. Avatar

  Maa

  2023-11-12 at 11:22

  Bardzo dobrze.Brak szacunku dla policji, brak szacunku do kogokolwiek.Kibolskie zachowania.

 2. Avatar

  Efa

  2023-11-12 at 14:09

  Brawo panowie policjanci!

 3. Avatar

  qqq

  2023-11-13 at 16:07

  Gdzie tu niby ta sprawna interwencja? Głupkowata dyskusja i tyle.
  I jak niby wyegzekwować prawo do nagrywania, jeśli policjant może mi zarzucić że telefon to ciężki przedmiot? Bo podejrzewam że nie była to Nokia 3310, wtedy faktycznie przyznałbym rację.
  A ponieważ nie są znane okoliczności, to nawet nie wiemy, czy policjanci nie przekroczyli swoich uprawnień. Reasumując: nie ma się czym chwalić.

 4. Avatar

  Soko

  2023-11-13 at 18:24

  To że chłopa zglebowali ok. Durny jakiś. Ale obracanie się tyłem w trakcie interwencji to amatorka panie policjancie.

 5. Avatar

  Wac

  2023-11-13 at 19:23

  autorze, skąd czerpiesz taką niewiedzę? policjant nie musi się legitymować? filmowanie możliwe w trosce o bezpieczeństwo funkcjonariuszy? istnieje obowiązek wykonywania poleceń funkcjonariuszy? Może dodasz których? Co za bzdety wspierające niezgodne z prawem działania funkcjonariuszy.

  • Avatar

   Ede

   2023-11-14 at 09:37

   i z tym się zgadzam.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *