Connect with us

Z Kraju

Nagrywali jak wyrywają kwiaty z donic, teraz niech pochwalą się zarzutami

Zbigniew Bogucki

Opublikowany

dnia

Dzięki czujności operatorów miejskiego monitoringu, policjanci w Zielonej Górze zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy w nocy 1 listopada demolowali kwiaty na deptaku. Teraz będą odpowiadać przed sądem za niszczenie roślin, a jeden z nich ponadto za używanie wulgarnych słów w miejscu publicznym.

Współpraca między zielonogórskimi policjantami a operatorami miejskiego monitoringu okazuje się niezwykle skuteczna. Operatorzy monitoringu utrzymują stały kontakt telefoniczny z dyżurnymi w zielonogórskiej komendzie, co pozwala na błyskawiczną reakcję na niepokojące sytuacje w mieście. Dzięki nim patrol policji może szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia. Operatorzy monitoringu są również niezastąpionym źródłem informacji przy identyfikowaniu miejsc kolizji, wypadków drogowych, wykroczeń i przestępstw. Nagrania z kamer monitoringu stanowią także istotny dowód w prowadzonych przez policję śledztwach.

Wsparcie Autorów
Opis obrazka

Hej, mamy prośbę

Ten artykuł jak i inne posty na Fanpage tworzymy za darmo w czasie wolnym.

W dobie wszechobecnego hejtu, wasze wsparcie jest dla nas ogromnym zastrzykiem pozytywnej energii i wiary w to, co robimy

Będziemy bardzo wdzięczni🤗☕

Postaw nam kawę

Dokładnie taka szybka reakcja zarówno operatorów monitoringu miejskiego, jak i dyżurnych służb przyczyniła się do efektywnego zatrzymania dwóch wandali, którzy w nocy 1 listopada demolowali kwiaty na zielonogórskim deptaku. Operator monitoringu zauważył dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn, którzy niszczyli rośliny, wyrywając je z klombów. Co więcej, dokumentowali swoje „działania” za pomocą telefonów komórkowych. Operator monitoringu niezwłocznie poinformował dyżurnego w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze, który natychmiast skierował na miejsce patrol policyjny.

Kamery monitoringu zarejestrowały, że obaj mężczyźni weszli do jednego z lokali na deptaku. To właśnie tam zostali zidentyfikowani przez policjantów. Mężczyźni byli zdumieni zatrzymaniem, zachowywali się arogancko, a jeden z nich używał wulgarnych słów w obecności funkcjonariuszy. Drugi z kolei odmówił podania swoich danych przy legitymowaniu i skłamał, jakoby nie posiadał dokumentu tożsamości. Obydwaj mężczyźni byli w stanie nietrzeźwości i przewiezieni zostali do izby wytrzeźwień.

Zatrzymani to 19-letni mieszkaniec Zielonej Góry i 18-letni mieszkaniec gminy Świdnica. Odpowiadać będą za wykroczenie polegające na niszczeniu roślinności, przy czym 19-latek będzie odpowiadał również za używanie wulgarnych słów w miejscu publicznym, a 18-latek zostanie oskarżony o podanie fałszywych danych podczas legitymowania się przed policją oraz odmowę okazania dokumentu tożsamości. Obydwaj oprócz grzywny będą musieli naprawić wyrządzoną szkodę. Wandalizm nie znajduje tolerancji w naszym społeczeństwie.

Wsparcie Autorów
Opis obrazka

Hej, mamy prośbę

Ten artykuł jak i inne posty na Fanpage tworzymy za darmo w czasie wolnym.

W dobie wszechobecnego hejtu, wasze wsparcie jest dla nas ogromnym zastrzykiem pozytywnej energii i wiary w to, co robimy

Będziemy bardzo wdzięczni🤗☕

Postaw nam kawę

Członek zespołu służb w akcji, odpowiedzialny za dział wiadomości i kontakt z czytelnikami.

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *