Connect with us

Z Kraju

Pobił i okradł mężczyznę, dostał dozór za rozbój w recydywie

Zamość, pobił i okradł mężczyznę

Funkcjonariusze zatrzymali 32-latka, który dokonał rozboju na jednym z mieszkańców gminy Zamość. Podejrzany pobił pokrzywdzonego po czym zabrał mu portfel i telefon. Do rozboju doszło po tym jak wspólnie spożywali alkohol. 32-latek za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. 

Funkcjonariusze z zamojskiej komendy pracowali nad wyjaśnieniem zgłoszonego kilka dni temu rozboju. Pobity 37-latek z gminy Sitno powiadomił policję, że został pobity, skradziono mu też portfel, w którym była gotówka oraz telefon. Jak zrelacjonował zdarzenie pokrzywdzony powiedział, że przebywając na jednym z zamojskich osiedli poprosił nieznanego mężczyznę o kupienie alkoholu, ten spełnił jego prośbę. Towarzyszył mu również podczas spożywania trunku. Po tym nieznajomy pobił pokrzywdzonego a następnie zabrał mu portfel i telefon.

Pracujący nad rozwiązaniem sprawy kryminalni ustalili podejrzanego o rozbój. To 32-latek z gminy Zamość, został zatrzymany w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut rozboju. Prokurator zdecydował, że 32-latek do czasu rozprawy będzie objęty policyjnym dozorem. 32-latek był już wcześniej prawomocnie skazany za podobne przestępstwa,  będzie więc odpowiadać  w warunkach recydywy. Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę nawet 12 lat pozbawiani wolności.

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki