Policjanci pracowali na miejscu potrącenia rowerzystki

Policjanci pracowali na miejscu potrącenia rowerzystki

Lidzbarscy policjanci wyjaśniają szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło na odcinku drogi gminnej Krekole – Napraty. W wyniku zderzenia pojazdu osobowego i jednośladu kierująca rowerem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Wczoraj (27.05.20) przed godziną 15.00 oficer dyżurny lidzbarskich policjantów otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na odcinku drogi gminnej pomiędzy miejscowościami Napraty – Krekole. Z przekazanych informacji wynikało, że kierująca samochodem osobowym potrąciła rowerzystkę. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci. Wstępnie ustalili, że kierująca osobowa toyotą pokonując zakręt zderzyła się czołowo z kierującą rowerem. Poszkodowana 35-latka z ogólnymi obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Olsztynie.

Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia, wykonali oględziny. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Pamiętajmy, że rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W samochodzie kierowcę i pasażerów chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i karoseria pojazdu. Kierujący jednośladami na takie zabezpieczenia liczyć nie mogą. Nawet podczas jazdy z niewielką prędkością, kierujący jednośladem podczas zderzenia z pojazdem może zostać poważnie ranny.

(mk/rj)

  • zniszczony rower

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*