[Wideo] Lubin: Chłopczyk na rowerku wjechał wprost pod samochód!

Funkcjonariusze z Lubina wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Sokolej w Lubinie. Uczestnikami zdarzenia był kierujący Toyotą i 5-letni chłopiec, poruszający się na rowerku biegowym. Dziecko w wyniku doznanych obrażeń zostało przewiezione do szpitala w Legnicy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (27.04. br.), przed godziną 15.00. Na miejscu pracowali funkcjonariusze z lubińskiej drogówki, ustalili, że 5-latek był na spacerze ze swoją mamą i dziadkiem. Szybko się od nich oddalił. Chłopiec jadąc na rowerku biegowym zjechał z chodnika i wyjeżdżając spomiędzy zaparkowanych samochodów wtargnął na jezdnię wprost pod samochód, który prowadził 69-letni mężczyzna.

Kierujący nie miał możliwości manewru,  5-latek został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czynności w tej sprawie prowadzą teraz policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności zdarzenia, w tym również sprawowanie opieki nad małoletnim.

Poniżej ku przestrodze pokazujemy, nagranie zdarzenia zarejestrowane przez miejski monitoring.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*