Kolejni zatrzymani za posiadanie narkotyków na Dolnym Śląsku

Funkcjonariusze z Wałbrzycha i Lubania przez kilka ostatnich dni prowadzili działania wymierzone w przestępczość narkotykowa na ich terenie. Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach późnym wieczorem udali się do Mieroszowa na interwencję związaną z awanturą domową. Podczas wykonywanych czynności szybko ustalili, że jeden z lokatorów posiada przy sobie narkotyki w postaci marihuany. 41-latek trafił więc ostatecznie do policyjnej izby zatrzymań. Z narkotyków, które posiadała, można by było uzyskać kilkadziesiąt porcji handlowych tego zakazanego ustawą środka.

Natomiast policjanci z Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy na podstawie informacji operacyjnych zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 24-letni mieszkaniec powiatu podczas zatrzymania w kieszeni spodni miał marihuanę. Funkcjonariusze sprawdzili też miejsce zamieszkania zatrzymanego, gdzie ujawniono zawiniątka z tym samym narkotykiem. W sumie zabezpieczonych zostało około 36 porcji środka zakazanego ustawą. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty.

Tego samego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy ustalili, że w kompleksie leśnym na terenie gminy Platerówka uprawiane są krzewy konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 10 roślin, z których można uzyskać 1100 porcji narkotyku. Sprawa ma charakter rozwojowy. Obecnie policjanci sprawdzają, kto trudnił się uprawą oraz do jakich celów miała być wykorzystana.

Za posiadanie środków odurzających grozi zatrzymanym kara pozbawienia wolności do lat 3. Nad każdą ze spraw wciąż pracują policjanci i wyjaśniają szczegółowo okoliczności popełniania tych przestępstw. Sprawdzają czy mężczyźni mogli trudnić się handlem środkami odurzającymi i kto stoi  za ujawnioną plantacją.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
KPP w Lubaniu

 Źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*