Connect with us

Z Kraju

Majtczak od BMW stawia warunki! W tle tajemnicza transakcja

Zbigniew Bogucki

Opublikowany

dnia

Sebastian Majtczak, podejrzany o spowodowanie wypadku na autostradzie A1, poprzez swojego obrońcę złożył wniosek o żelazny list. Adwokat Bartosz Tiutiunik podkreśla, że jego klient nie chce uciekać przed wymiarem sprawiedliwości.

Rodzina zmarłych domaga się zmiany kwalifikacji czynu Majtczaka na zabójstwo. Tragiczny wypadek z 16 września zakończył się śmiercią trzyosobowej rodziny. Majtczak obawia się, że postępowanie wobec niego może być niesprawiedliwe z powodu nieprawdziwych informacji rozprzestrzenianych w mediach społecznościowych.

Wsparcie Autorów
Opis obrazka

Hej, mamy prośbę

Ten artykuł jak i inne posty na Fanpage tworzymy za darmo w czasie wolnym.

W dobie wszechobecnego hejtu, wasze wsparcie jest dla nas ogromnym zastrzykiem pozytywnej energii i wiary w to, co robimy

Będziemy bardzo wdzięczni🤗☕

Postaw nam kawę

Wniosek złożony został w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim. Majtczak wyjechał za granicę legalnie, jak jeszcze nie miał postawionych zarzutów, ani zakazu opuszczania kraju.

Zamiarem Sebastiana Majtczaka nie była i nie jest ucieczka lub ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości. Natomiast z uwagi na treść publicznych wypowiedzi Ministra Sprawiedliwości Prokuratura Generalnego oraz często nieprawdziwe informacje podawane w mediach społecznościowych na temat przebiegu zdarzenia drogowego, jego oraz jego rodziny – Sebastian Majtczak obawia się, że postępowanie w stosunku do niego nie będzie obiektywne, sprawiedliwe i uczciwe – napisał adwokat kierowcy BMW

Sebastian Majtczak, dokonał zakupu martwej spółki zarejestrowanej w Berlinie, jak wynika z niemieckiego rejestru sądowego. Informacje uzyskane przez „Wirtualną Polskę” wskazują, że transakcja za 3 tysiące euro zarejestrowana została 20 września, zaledwie cztery dni po wypadku. Majtczak szybko uzgodnił warunki transakcji po odpowiedzi na ogłoszenie o sprzedaży, a następnie zmienił nazwę spółki, dostosowując jej profil do swojego biznesu kawowego prowadzonego w Łodzi. Berlińska spółka ma kontynuować ten sam model biznesowy.

Wszystko wskazuje na to, że transakcja ta miała stworzyć mu na potrzeby postępowania wytłumaczenie, dlaczego wyjechał za granicę, że chodziło o kwestie biznesowe, a nie ucieczkę.

Aktualizacja: Sebastian Majtczak zatrzymany! Czytaj więcej:

Sebastian Majtczak zatrzymany! Znamy okoliczności zatrzymania

Wsparcie Autorów
Opis obrazka

Hej, mamy prośbę

Ten artykuł jak i inne posty na Fanpage tworzymy za darmo w czasie wolnym.

W dobie wszechobecnego hejtu, wasze wsparcie jest dla nas ogromnym zastrzykiem pozytywnej energii i wiary w to, co robimy

Będziemy bardzo wdzięczni🤗☕

Postaw nam kawę

Członek zespołu służb w akcji, odpowiedzialny za dział wiadomości i kontakt z czytelnikami.

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *