Ukrainiec uciekając przed policją zabił kobietę, grozi mu dożywocie

24-letni obywatelowi Ukrainy Vadymowi L. grozi dożywocie za tragiczne zdarzenie, w którym śmiertelnie potrącił 21-letnią kobietę podczas ucieczki przed policją w Legnicy.

W nocy z 18 na 19 lipca 2023 roku pił całą noc z kolegami, rano będąc pod wpływem alkoholu (2,4 promila) i posiadając dwukrotne zakazy prowadzenia pojazdów, Vadymyr L. wsiadł za kierownicę forda focusa. Po zauważeniu przez policję rozpoczął ucieczkę, co ostatecznie doprowadziło do potrącenia młodej 21 -letniej kobiety idącej poboczem.

Zgodnie z ustaleniami śledztwa, policjanci zastosowali sygnały świetlne i dźwiękowe, próbując zatrzymać pojazd. Jednak Vadym L. kontynuował ucieczkę, wjeżdżając na ulicę z ograniczeniem prędkości do 30 km/h, gdzie według opinii biegłych jechał z prędkością 75-80 km/h. W wyniku zdarzenia kobieta zginęła na miejscu, a L. został zatrzymany przez policję.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Legnicy, sprawcy grozi surowa kara, zwłaszcza biorąc pod uwagę wcześniejsze zakazy prowadzenia pojazdów i wysoki poziom alkoholu we krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *