Żołnierze Izraela zastrzelili wiernych ukrywających się w kościel

Jak informuję media w tym TVN24 i Vatican News wojsko Izraela zaatakowało jedyną katolicką Parafię w Strefie Gazy, snajperzy strzelali do osób opuszczających kościół.

W wyniku ataku zginęły matka i córka, a siedem innych osób odniosło rany. Portal Vatican News przekazał informacje oparte na oświadczeniu łacińskiego patriarchy Jerozolimy, kardynała Pierbattisty Pizzaballi.

Strona izraelska uzasadniła atak obecnością rzekomej wyrzutni rakietowej na terenie parafii. Snajperzy Sił Obronnych Izraela najpierw zastrzelili kobietę wybiegającą z kościoła gdy w kościół uderzył jeden z pocisków wystrzelony przez izraelski czołg, następnie snajper strzelił do córki wcześniej postrzelonej kobiety, która chciała jej pomóc. Vatican News donosi, że raniono także siedem innych osób przebywających w kościele, w tym jedna jest w bardzo poważnym stanie.

Interwencja patriarchatu nie powstrzymała izraelskiego wojska przed kontynuacją ataku na terenie parafii, gdzie cywile schronili się przed wybuchem wojny. W komunikacie napisano, że snajper Sił Obronnych Izraela “zabił dwie chrześcijanki wewnątrz Parafii Świętej Rodziny w Gazie, gdzie większość chrześcijańskich rodzin schroniła się po wybuchu wojny”.

Według doniesień, postrzelono i raniono także siedem kolejnych osób, które próbowały chronić osoby znajdujące się na terenie kościoła. W oświadczeniu Patriarchatu zauważono: „Nie udzielono żadnego ostrzeżenia ani powiadomienia. Rozstrzelano ich z zimną krwią na terenie parafii, gdzie nie ma stron wojujących.” W kościele schronienia szukało 54 wiernych.

Źródło: https://www.vaticannews.va/en/world/news/2023-12/in-gaza-israelis-attack-holy-family-parish-two-women-killed.html