Zastrzelił osobę która wtargnęła na jego teren. Nie usłyszał zarzutów

W Lubbock, Teksas, 5 listopada 2021 roku, doszło do strzelaniny, w której życie stracił Chad Read. Sprawa ta zwróciła uwagę opinii publicznej i stała się przedmiotem debaty prawnej odnośnie samoobrony.

Chad Read miał sprzeczkę z byłą żoną na temat opieki nad synem. Do konfrontacji dołączył Kyle Carruth, partner byłej żony Reada. W trakcie eskalacji konfliktu, Carruth wrócił z bronią i zastrzelił Reada. Na filmiku widać, jak Kyle oddał najpierw strzał ostrzegawczy, potem próbowano wyrwać mu broń.

Wielka ława przysięgłych zdecydowała o niewniesieniu zarzutów przeciwko Kyleowi, uznając, że działał on w ramach obrony własnej zgodnie z prawem obowiązującym w teksasie “Mój dom, moja twierdza”.  Decyzja ta spotkała się z niezadowoleniem ze strony rodziny Reada, w tym jego wdowy Jennifer, która zapowiedziała dalsze działania prawne.

Prawo określane jako “Mój dom, moja twierdza” (ang. “Castle Doctrine”) obowiązuje w wielu stanach USA, w tym właśnie w Teksasie. Prawo to pozwala mieszkańcom na użycie siły, w tym śmiertelnej, w obronie siebie i swojego domu, bez obowiązku uciekania czy deeskalacji sytuacji, gdy czują się zagrożeni w swoim własnym domu.

Sprawa ta podkreśla złożoność kwestii związanych z samoobroną, użyciem broni palnej i interpretacją prawa w kontekście konfliktów osobistych. Zdarzenie to wywołało szeroką debatę na temat prawa do samoobrony i sprawiedliwości prawnej.

Zobacz nagranie:

  1. Its like you read my mind! You seem to know so much about this,
    like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to drive
    the message home a bit, but other than that, this is wonderful blog.
    An excellent read. I will definitely be back.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *