Radny podczas posiedzenia wyciągnął i zdetonował granaty

W obwodzie zakarpackim na Ukrainie doszło do tragicznego zdarzenia w budynku rady, gdzie lokalny radny podczas sesji rady wiejskiej zdetonował granaty.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło 15 grudnia 2023 roku o godzinie 11:37. Na skutek wybuchu ranny został sam sprawca oraz 26 innych osób, z których 6 znajduje się w ciężkim stanie​​.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Kerets’ki w obwodzie zakarpackim, w budynku rady wiejskiej podczas oficjalnej sesji. Wybuch granatów, zainicjowany przez jednego z lokalnych radnych, spowodował znaczące obrażenia u wielu osób obecnych na miejscu​​.

Aktualnie, na miejscu zdarzenia pracują różne służby ratunkowe i policyjne, w tym specjaliści od materiałów wybuchowych i kryminaliści. Trwa śledztwo mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności i motywów działania sprawcy. Medyczne ekipy ratunkowe prowadzą reanimację i udzielają pomocy poszkodowanym​​.

Wydarzenie to wywołało ogromne poruszenie w lokalnej społeczności, a także stało się przedmiotem szerokiej relacji w mediach ukraińskich. Ze względu na ciężkie obrażenia wielu osób, w tym ciężki stan sześciu z nich, sytuacja jest traktowana z dużą powagą przez służby ratunkowe i śledcze.

Cała sytuacja jest nadal w fazie badań, a szczegółowe informacje są na bieżąco aktualizowane przez ukraińskie media i służby odpowiedzialne za śledztwo.

Zobacz nagranie