Nagranie z momentu porwania 22-latka, wszystko mieli zaplanowane

Po dramatycznym wydarzeniu, które miało miejsce w ubiegłą niedzielę około godziny 17.00 na Pradze Północ w Warszawie, czterech mężczyzn w wieku 19, 20 i 24 lat zostało zatrzymanych za uprowadzenie i obrabowanie 22-latka.

Przypadkowy świadek zauważył, jak młody mężczyzna jest siłą wciągany do samochodu, po czym auto odjechało. Zaniepokojony natychmiast zadzwonił na nr alarmowy 112. Pokrzywdzony, po tym jak został zaatakowany przed galerią handlową, został obezwładniony gazem, przyduszony i przewieziony w okolice Wołomina. Tam napastnicy zabrali mu saszetkę z 140 tys. złotych i zostawili na przystanku autobusowym​​​​.

Po zgłoszeniu zdarzenia przez świadka, policjanci przeprowadzili szczegółowe ustalenia operacyjne, w tym identyfikację pojazdów używanych przez sprawców. Informacje te zostały przekazane wszystkim patrolom na terenie Warszawy. Analizując zebrane informacje, funkcjonariusze ustalili, że uprowadzenie zostało dokładnie zaplanowane​​​​.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnej izby zatrzymań, gdzie zostali przesłuchani. Prokurator przedstawił im zarzuty rozboju i pozbawienia wolności 22-latka. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich mężczyzn na dwa miesiące. Grozi im kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności​​​​​​​​.

Zobacz nagranie z uprowadzenia:

Warszawa, próbował wepchnąć kobietę i mężczyznę pod pociąg!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *