Wrocław. Mężczyzna strzelił do dwóch policjantów siedzących w radiowozie

W nocy z piątku na sobotę, 1 grudnia 2023 roku, we Wrocławiu doszło do strzelaniny, w wyniku której dwaj policjanci zostali ciężko ranni. Sprawcą okazał się 44-letni Maksymilian Faściszewski, który został zatrzymany następnego dnia. Poniżej przedstawiamy zebrane fakty dotyczące tego zdarzenia.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 23:00 na ulicy Sudeckiej. Dwaj policjanci, przewożący w nieoznakowanym radiowozie Maksymiliana Faściszewskiego, zostali postrzeleni. Nie wiemy, czy sprawca, nie został przeszukany w chwili zatrzymania, czy może zrobiono to mało dokładnie, czy też miał wyrwać broń jednemu z policjantów, jest to przedmiotem dochodzenia. Mężczyzna, siedząc na tylnej kanapie radiowozu,  oddał dwa strzały w głowy funkcjonariuszy. Obaj policjanci trafili do szpitala w stanie krytycznym z ranami postrzałowymi głów.

Po zdarzeniu natychmiast rozpoczęto działania poszukiwawcze. Komendant Główny Policji, gen. Jarosław Szymczyk, przybył do Wrocławia, by nadzorować śledztwo. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert, informując o poszukiwaniach sprawcy. Policja opublikowała wizerunek Faściszewskiego i wyznaczyła nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych za informacje mogące przyczynić się do jego ujęcia.

Stan zdrowia postrzelonych policjantów pozostaje krytyczny. Tymczasem poszukiwania Faściszewskiego zakończyły się jego zatrzymaniem dziś rano. Śledztwo w sprawie okoliczności strzelaniny jest w toku, a policja kontynuuje zbieranie informacji i dowodów.