Connect with us

Z Kraju

Gorzów. Policjant uratował życie mężczyzny, który chciał skoczyć z mostu

Zbigniew Bogucki

Opublikowany

dnia

Dzięki doświadczeniu i opanowaniu sierżanta Dawida Kamyka skutecznie udaremniono próbę samobójczą na szczycie mostu kolejowego. Funkcjonariusz z Gorzowa przekonał mężczyznę, który groził, że skoczy, aby bezpiecznie zeszedł i pozwolił sobie pomóc. Warto podkreślić profesjonalizm policjanta, który nie tylko uratował życie, ale także zaoferował pomoc w rozwiązaniu problemów osobistych i znalezieniu pracy.

We wtorek, 19 września, otrzymali kilka zgłoszeń od przechodniów, którzy zauważyli mężczyznę stojącego na szczycie mostu kolejowego. Funkcjonariusze zostali natychmiast wysłani na miejsce, sierżant Dawid Kamyk podjął decyzję o wejściu na szczyt mostu. Rozumiał pilność sytuacji i natychmiast rozpoczął rozmowę z mężczyzną, próbując dowiedzieć się, jak może mu pomóc.

Wsparcie Autorów
Opis obrazka

Hej, mamy prośbę

Ten artykuł jak i inne posty na Fanpage tworzymy za darmo w czasie wolnym.

W dobie wszechobecnego hejtu, wasze wsparcie jest dla nas ogromnym zastrzykiem pozytywnej energii i wiary w to, co robimy

Będziemy bardzo wdzięczni🤗☕

Postaw nam kawę

Okazało się, że mężczyzna znalazł się w desperackiej sytuacji z powodu osobistych problemów i potrzebował wsparcia. Sierżant Dawid Kamyk, wykazując empatię i determinację, starał się przekonać 41-latka do zmiany swojej decyzji. Stał się swoistym negocjatorem i starannie słuchał, próbując zrozumieć trudności, jakie napotyka mężczyzna. Ponadto, policjant zaoferował wsparcie w poszukiwaniu pracy, co zostało już podjęte. Dzięki rozmowie z funkcjonariuszem, 41-latek zrezygnował ze skoku i obaj zeszli bezpieczeństwie.

Sierżant Dawid Kamyk, poprzez swoje działania, potwierdza swoje zaangażowanie i profesjonalizm jako policjant. Nie tylko uratował życie w trudnych sytuacjach, ale także angażuje się w pomoc potrzebującym, pokazując, że mundur nosi nie przypadkowo.

To również przypomnienie, że jeśli ktoś potrzebuje pomocy, nie należy się wstydzić o nią prosić. Zawsze istnieje możliwość skorzystania z pomocy specjalistów, którzy pomogą w trudnych momentach życia. Warto nawiązać kontakt ze specjalistami i rozmawiać o swoich problemach, ponieważ istnieje wiele organizacji i osób gotowych pomóc.

– 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.
– 116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
– 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Zielona Granica. Migrant grozi strażniczce śmiercią i gwałtem

 

Wsparcie Autorów
Opis obrazka

Hej, mamy prośbę

Ten artykuł jak i inne posty na Fanpage tworzymy za darmo w czasie wolnym.

W dobie wszechobecnego hejtu, wasze wsparcie jest dla nas ogromnym zastrzykiem pozytywnej energii i wiary w to, co robimy

Będziemy bardzo wdzięczni🤗☕

Postaw nam kawę

Członek zespołu służb w akcji, odpowiedzialny za dział wiadomości i kontakt z czytelnikami.

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You cannot copy content of this page